צרו קשר!

077-3317745
  
 

חדשות המשרד

חדשות

עו"ד ליפשיץ מברך את תלמידיו בבית ספר למנהל עסקים ע"ש לנדר, על הצלחתם במבחן של משרד המשפטים בדיני מקרקעין ומשפט אזרחי.

סקר

אני חושב שמערכת המשפט עושה צדק...
 
עופר ליפשיץ עו
מאמרים

משפחה - לחץ כאן

מזונות ושיוויון בין המינים

שוויון בין המינים בתשלום מזונות
במדינת ישראל, על פי דין, על הגבר לשאת בכל מזונות הילדים ההכרחיים עד גיל 18 זאת, למרות שעקרון השוויון, הוכר כעיקרון על במדינת ישראל.
נשים, אשר במשך שנים רבות נלחמו במלוא תעצומות הנפש, על מנת לזכות בשוויון המגיע להן, חיות היום, במדינת ישראל, שלא על פי רוח השוויון, אשר פיעמה בהן. המהפכה העצומה שחלה, במעמד האישה, בזכויותיה, בהכנסותיה ובהפיכתה מאשת איש יושבת בית ואם בלבד (מבלי להביע חוסר כבוד לעניין נעלה זה), לאדם שווה זכויות וערך בעידן המודרני לא בא לידי ביטוי בחלוקת נטל תשלום המזונות בעת גרושים של בני זוג. במאמר זה נסקור בהרחבה את מעמד הגבר והאישה בחובת תשלום המזונות, כולל התמורות של השנים האחרות כפי שבאים לידי ביטוי בפסיקת בתי המשפט. המשך קריאה >>

הסכם ממון

על פי החוק, כיום כאשר בני זוג נשואים מתגרשים כל רכושם מתחלק ביחס שווה (50% לכ"א) וכל אחד יוצא לדרכו כאשר בידו מחצית מהזכויות שהיו שייכות לבני הזוג בעודם נשואים. חשוב לדעת כי במסגרת הסכם הגרושין מחשבים את כל הנכסים של בני הזוג כולל: זכויות פנסיוניות, מוניטין, נדל"ן ועוד, גם אם אלו רשומים על שם אחד מבני הזוג. לעיתים מחליטים בני הזוג לערוך הסכם ממון, לפני הנישואים או במהלכם, אשר ישנה את החלוקה השווה על פי פרמטרים אחרים, כגון: נכסים שהביא בן זוג לפני הנישואין, ירושות שהתקבלו במהלכם ועוד. במאמר זה נסקור את מעמדו המשפטי של הסכם הממון.

מעמד משפטי
הסכם בכתב המסדיר את יחסי הממון בין בני הזוג הינו הסכם ממון, והוא טעון אישור בית המשפט או בית הדין. רק בהתקיים תנאים אלה יהא להסכם תוקף על פי חוק יחסי ממון.יחד עם זאת, בני זוג במהלך הנישואין, עורכים ביניהם הסדרים הנוגעים לנכסים ספציפיים וספק אם לכל פעולה מסוג זה, ניתן לייחס מעמד של הסכם ממון. למסקנה האם הסכם ממם בין בני זוג הוא בגדר הסכם ממון או הסכם רגיל, ניתן להגיע על ידי בדיקת מטרת ההסכם. אם המטרה צופה פני עתיד, ומסדירה יחסי בני הזוג בעת פקיעת הנישואין בין עלידי גירושין או מוות, מדובר בהסכם ממון, ואז הוא צריך להיות בכתב וטעון אישור ערכאה משפטית מוסמכת על פי חוק יחסי ממון. לעניין זה אין נפקא מינה, אם ההסכם מתייחס לכלל נכסי בני הזוג, או לחלקם. המשך קריאה >>

מקרקעין - לחץ כאן

קניית נכס

במאמר זה, אנסה לסקור בתמצית את עיקרי הדברים שרצוי לדעת לקראת עסקה במקרקעין.

המתווך: בחרת להתקשר עם מתווך? עליך לדעת כי תשלום דמי התיווך תלויים בשלושה תנאים: א. למתווך צריך להיות בעל רשיון תיווך. ב. חייב להיות הסכם בכתב עם המתווך, וכל הסכמה בעל פה  אינה מחייבת. ג. על המתווך להיות הגורם היעיל בעסקה , ולמעשה עצם מעורבותו של המתווך בחיבור בין הקונה למוכר הופכת אותו לגורם היעיל.

המשך קריאה >>

המלצות לרוכשי דירה ומוכרים

הליך רכישת דירה הינו מורכב ומכיל בתוכו סיכונים לא פשוטים. נכון הדבר, שבדרך כלל מבצע העסקה פונה לאנשי מקצוע בכדי שיסייעו לו, אולם אנו סבורים שרצוי כי כל רוכש דירה ומוכר דירה ידעו מספר דברים בסיסיים בתחום בכדי שיכולו להימנע מטעויות אשר תיקונן מסובך ויקר.במאמר זה, ננסה לסקור בתמצית את עיקרי הדברים שרצוי לדעת לקראת עסקה במקרקעין.

המשך קריאה >>

אגדות בנדלן

תחום הנדל"ן קרוב לליבו של כל אחד מאיתנו. באופן טבעי בכל רגע נתון, כל קורא הינו שוכר או משכיר, מוכר או קונה של דירה ולכן, עם הזמן הפך הישראלי למומחה גדול בנדל"ן.  בשל כך, מפעם לפעם נזרקות לאוויר סיסמאות ואגדות ללא כל קשר למציאות. אגדות אלו מביאות אנשים לקבל החלטות שגויות, אשר גורמות לאנשים עוגמת נפש רבה והפסד ממוני רב. נסקור להלן מספר אגדות נדל"ן וננסה להעמיד דברים על דיוקם.

זיכרון דברים: לא מעט פעמים מעוניינים צדדים לעסקת נדל"ן לקבע מיידית  ובכתב את ההבנות אליהם הגיעו וזאת בכדי שאף צד  לא יחזור בו מההסכמות אלו. לשם כך מוצאים הצדדים עט ונייר וכותבים "זיכרון דברים" פשוט.  מעט אנשים יודעים שמבחינה משפטית זיכרון הדברים עומד בכל דרישות החוק המגדיר חוזה מחייב, ומרגע שנחתם זיכרון הדברים הרי שהצדדים מחויבים לנכתב בו ואין צד יכול לחזור בו מהאמור במסמך זה. לכן, כדאי לו לאדם להתאזר בסבלנות, ולבדוק את כל מרכיבי העסקה וזאת לפני שקיבל על עצמו כל התחייבות  בכתב לרבות בזיכרון דברים.

המשך קריאה >>

קבוצות רכישה

הצטרפות לקבוצת רכישה הפכה בשנים האחרונות למהלך סקסי בעיני רבים, ומי שנכנס כחבר בקבוצה זו מרגיש כאילו הינו שותף לליגת העל של כרישי הנדל"ן. הבעיה העיקרית היא שללא הבנה אמיתית של משמעות קבוצות רכישה עלולים אזרחים תמימים לבצע טעויות מהותיות כבר בזמן ההתארגנות, שהתוצאות שלהן עלולות לפגוע בהם ולהשיג תוצאה הפוכה מכוונת המשקיעים.  במאמר מובא מידע מפורט לגבי מהות העסקה, כדאיות כלכלית, צורת ההתקשרות , לוחות זמנים למימוש ועוד.

המשך קריאה >>